RSS Google Plus Facebook Twitter
تبلیغات
تبلیغات
  • مطلبی وجود ندارد
فروش ویژه

http://up.p30day.com/images3/2013/may./29095737709898317477.gif

برای اولین بار در ایران

متفاوت ترین نرم افزار ردیاب گوشی وارد بازار شد

مکان یابی دقیق همسرتان ، فرزندتان و ... به سادگی

امنیت کامل در مقابل سرقت

آخرین به روز رسانی : 1394/04/24

http://p30day.com/images/ads/click.gif

اطلاعات در مورد قرص های ضد بارداری

اطلاعات در مورد قرص های ضد بارداری

 

یکی از مواردی که زنان در مورد آن سوالات زیادی میپرسند قرص های ضد بارداری می باشد. برای اینکه به جواب بعضی از سوالات خود برسید این مقاله را بخوانید.قرص‌های ضدبارداری از ترکیب دو نوع هورمون که به صورت طبیعی در بدن و از تخمدان‌ها آزاد می‌شوند، ساخته می‌شوند و با تاثیر بر تخمدان‌ها مانع از تخمک‌گذاری می‌ گردند. همین طور با نامناسب کردن شرایط دهانه رحم، مانع از عبور اسپرم و باروری می‌شوند.

این قرص ها مانند هر داروی دیگری دارای عوارضی است که باید به آنها توجه داشت، اما دلیلی ندارد که همه عوارض یا حتی یکی از عوارض در مصرف کننده بروز کند. عوارض کوتاه مدت چون چاقی، تهوع و استفراغ، سرگیجه، لک شدن صورت، بدخلقی، افسردگی و اضطراب معمولا در همان اولین روزهای مصرف ملاحظه شده و در صورت غیرقابل تحمل بودن از ادامه مصرف آن خودداری می شود، اما باید دانست برخی انواع جدیدتر قرص های ضدبارداری این عوارض را ندارند و می توان از آنها به جای انواع قدیمی تر استفاده کرد.

برخلاف تصور عمومی عارضه چاقی با مصرف طولانی مدت قرص ایجاد نمی شود و بیشتر​موارد چاقی یا بزرگی شکم ناشی از تغییرات سنی و ورزش نکردن است. از عوارض طولانی مدت و مهم تر قرص های ضدباروری می توان به لخته شدن خون در رگ ها اشاره کرد. این بیماری که بسیار خطرناک است در کسانی که ژن معیوب دارند و وضع انعقاد خون طبیعی ندارند، بسیار بیشتر اتفاق می افتد. در چنین افرادی که سابقه خانوادگی دارند یا خود سابقه این بیماری را در گذشته داشته اند مصرف قرص های ضدبارداری ممنوع است.تفریح

از عوارض مصرف طولانی مدت قرص های ضدبارداری (حدود ۵ تا ۱۰ سال) سرطان پستان است، یعنی این قرص ها احتمال این بیماری خطرناک را دو برابر می کنند، اما خوشبختانه پس از قطع قرص جلوگیری این اثر کاهش یافته و به حد عادی خود می رسد. از عوارض مهم دیگر، احتمال افزایش فشار خون و سکته قلبی و مغزی است، پس در کسانی که سابقه بیماری قلبی، بیماری عروق مغزی، فشار خون یا دیابت دارند، استفاده از این قرص ها ممنوع است.

برخلاف تصور عامه، قرص جلوگیری موجب نازایی نمی شود و مصرف طولانی مدت آن هم اثری بر باروری فرد ندارد و معمولا طی یکی دو ماه پس از قطع قرص، فرد تخمک گذاری دارد و می تواند باردار شود.

از فواید قرص های جلوگیری کاهش دردهای عادت ماهانه و درمان بیماری هایی چون اندومتریوز، تنبلی تخمدان و نامنظمی عادت ماهانه است. همین طور این قرص ها میزان خونریزی عادت ماهانه را کم می کنند که مانع از بروز کم خونی در زنان می شود. همچنین این قرص ها از احتمال سرطان تخمدان و رحم می کاهند و به کسانی که سابقه این بیماری را در خانواده دارند، مصرف آن توصیه می شود. پس هنگام استفاده از قرص باید به این مزایای فوق العاده آن توجه کرد.منبع:سیمرغ

مطالب مرتبط:

  • مطالب مرتبط ندارد
tabligh
فروش ویژه
ارسال نظر :